Resultatliste Falkenberg 2015

Resultat Köpenhamn -  Falkenberg 2015

Onsdag 18 mars – omgång 1 (resultat 4,5- 1,5)

 

Lag 1             6-4

 

 

Helge Kocman –    Christer Blom

6-11, 11-6, 11-8, 11-1

1-0

Niels Ramberg -    Nils Billing

11-6, 11-8, 11-6

2-0

Helge Larsen – Kaj Karlsson

vu

2-1

Niels Ramberg -    Crister Blom

11-8, 11-13, 11-6, 11-5

3-1

Helge Kocman - Kaj Karlsson

11-6, 11-2, 11-3

4-1

Helge Larsen – Nils Billing

vu

4-2

Helge K./Niels R. – Christer B./Nils B.

9-11, 11-6, 8-11, 11-3, 5-11

4-3

Niels Ramberg - Kaj Karlsson

9-11, 11-7, 11-8, 11-5

5-3

Helge Larsen - Christer Blom

vu

5-4

Helge Kocman – Nils Billing

7-11, 11-5, 11-2, 11-3

6-4

 

 

 

 

Lag 2                 7-3

 

 

Gert Jørgensen – Rolf Johansson

10-12, 14-16, 16-14, 7-11

0-1

Krølle – Lars Gustafsson

11-3, 11-7, 11-9

1-1

Bjarne Coster – Klas Johansson

6-11, 6-11, 9-11

1-2

Krølle - Rolf Johansson

11-8, 11-5, 14-12

2-2

Gert Jørgensen - Klas Johansson

11-9, 11-9, 7-11, 5-11, 13-11

3-2

Bjarne Coster - Lars Gustafsson

4-11, 11-6, 11-9, 9-11, 11-4

4-2

Krølle/Bjarne - ?

11-9, 11-7, 12-10

5-2

Krølle - Klas Johansson

11-4, 11-6, 7-11, 11-7

6-2

Bjarne Coster - Rolf Johansson

3-11, 8-11, 11-13

6-3

Gert Jørgensen - Lars Gustafsson

12-10, 11-6, 11-3

7-3

 

 

 

 

Lag 3                   5-5

 

 

Erland Thomsen – Karl Arne Karlsson

12-10, 11-5, 4-11, 11-9

1-0

Jørgen Jensen – Marita Neidert

10-12, 6-11, 11-8, 7-11

1-1

John B. Hansen – Hans Åke Benjaminsson

11-7, 8-11, 11-7, 6-11, 7-11

1-2

Jørgen Jensen - Karl Arne Karlsson

8-11, 11-9, 11-5, 5-11, 6-11

1-3

Erland Thomsen - Hans Åke Benjaminsson

11-9, 8-11, 11-6, 11-3

2-3

John B. Hansen - Marita Neidert

7-11, 12-10, 11-8, 11-5

3-3

Db ??

11-6, 4-11, 14-12, 11-5

4-3

Jørgen Jensen -    Hans Åke Benjaminsson

11-8, 8-11, 11-7, 8-11, 12-10

5-3

John B. Hansen - Karl Arne Karlsson

11-9, 9-11, 8-11, 9-11

5-4

Erland Thomsen - Marita Neidert

9-11, 12-10, 11-8, 7-11, 5-11

5-5

 

 

Lag 4                   5-5

 

 

Vagn Hansen – Thore Andersson

11-4, 5-11, 12-10, 10-12, 6-11

0-1

Åge Holst – Christina Lindskog

7-11, 8-11, 11-13

0-2

Helge Tolmark – Per Hauschild (vikar TL)

11-6, 9-11, 11-9, 11-8

1-2

Åge Holst – Thore Andersson

10-12, 11-13, 11-4, 13-15, 11-9

2-2

Vagn Hansen - Per Hauschild (vikar TL)

11-9, 11-5, 11-7

3-2

Helge Tolmark – Christina Lindskog

9-11, 7-11, 12-10, 2-11

3-3

? – Thore/Christina

9-11, 11-6, 14-16, 8-11

5-5

Åge Holst - Per Hauschild (vikar TL)

14-12, 11-9, 11-5

4-3

Helge Tolmark – Thore Andersson

11-5, 11-4, 4-11, 6-11, 7-11

4-4

Vagn Hansen – Christina Lindskog

12-10, 11-9, 11-8

5-4

 

 

 


  

Lag 5                   5-5

 

 

Willy Iversen – Rune Andersson

7-11, 11-4, 11-9, 5-11, 11-9

1-0

Torben Reiff – Roland Paulsson

6-11, 7-11, 13-11, 11-13

1-1

Esther Zivadinovic – Dick Torstensson

11-7, 9-11, 7-11, 11-9, 4-11

1-2

Torben Reiff - Rune Andersson

21-19, 11-4, 9-11, 13-11

2-2

Willy Iversen - Dick Torstensson

6-11, 7-11, 4-11

2-3

Esther Zivadinovic - Roland Paulsson

7-11, 5-11, 6-11

2-4

Esther/Willy – Roland/Dick

8-11, 7-11, 7-11

2-5

Torben Reiff - Dick Torstensson

12-10, 9-11, 11-9, 11-5

3-5

Esther Zivadinovic - Rune Andersson

11-13, 11-4, 9-11, 11-7, 12-10

4-5

Willy Iversen - Roland Paulsson

5-11, 11-7, 14-12, 11-8

5-5

 

 

 

 

Lag 6                   6-4

 

 

Sandra Grimm – Tommy Johansson

9-11, 11-9, 11-4, 3-11, 10-12

0-1

Jytte Freitag – Hans Larsson

11-8, 8-11, 11-9, 4-11, 8-11

0-2

Gurli Vittrup – Arne Fredman

11-8, 11-4, 11-3

1-2

Jytte Freitag - Tommy Johansson

12-10, 8-11, 8-11, 9-11

1-3

Sandra Grimm - Arne Fredman

11-6, 11-7, 11-7

2-3

Gurli Vittrup - Hans Larsson

11-8, 11-9, 12-10

3-3

Jytte/Gurli – Hans/Tommy

11-5, 11-4, 11-8

4-3

Jytte Freitag - Arne Fredman

11-3, 11-9, 11-3

5-3

Gurli Vittrup - Tommy Johansson

6-11, 13-15, 11-7, 4-11

5-4

Sandra Grimm - Hans Larsson

10-12, 11-7, 11-8, 11-6

6-4

 

 

 

Torsdag 19 mars – omgång 2 (resultat 4-5)

 

Lag 1                   5-0

 

 

Helge Kocman – Klas Johansson

12-10, 11-4, 11-5

1-0

Krølle - Kaj Karlsson

12-10, 11-9, 8-11, --

2-0

Db

vu

3-0

Helge Kocman - Kaj Karlsson

vu

4-0

Krølle -  Klas   Johansson

11-6, 11-9, 11-7

5-0

 

 

 

Lag 2                 0-5

 

 

Gert Jørgensen – Nils Billing

10-12, 5-11, 8-11

0-1

Bjarne Coster – Christer Blom

9-11, 7-11, 7-11

0-2

Db

11-9 (?), 4-11, 9-11

0-3

Gert Jørgensen - Christer Blom

9-11, 6-11, 3-11

0-4

Bjarne Coster - Nils Billing

11-9, 3-11, 9-11, 11-2, 6-11

0-5

 

 

 

Lag 3                   2-3

 

 

Uffe Petersen – Rolf Johansson

7-11, 4-11, 7-11

0-1

John B. Hansen – Marita Neidert

11-9, 11-7, 4-11, 11-6

1-1

Db

3-11, 8-11, 11-9, 11-8, 9-11

1-2

John B. Hansen - Rolf Johansson

9-11, 5-11, 3-11

1-3

Uffe Petersen - Marita Neidert

8-11, 11-8, 12-10, 6-11, 11-6

2-3

 

 

 

Lag 4                   1-4

 

 

Vagn Hansen - Hans Åke Benjaminsson

11-6, 10-12, 11-13, 8-11

0-1

Jørgen Jensen – Lars Gustafsson

11-6, 11-7, 11-5

1-1

Db

6-11, 8-11, 11-4, 9-11

1-2

Vagn Hansen - Lars Gustafsson

10-12, 4-11, 11-8, 7-11

1-3

Jørgen Jensen - Hans Åke Benjaminsson

11-9, 8-11, 12-10, 9-11, 9-11

1-4

 

 

 

Lag 5                   2-3

 

 

Torben Reiff - Thore Andersson

6-11, 7-11, 9-11

1-0

Ole Jacobsen - Christina Lindskog

9-11, 11-8, 7-11, 11-8, 11-3

1-1

Db

3-11, 9-11, 11-5, 10-12

1-2

Torben Reiff – Christina Lindskog

4-11, 18-16, 10-12, 13-11, 9-11

1-3

Ole Jacobsen -    Thore Andersson

8-11, 11-7, 8-11, 11-8, 11-8

2-3

 

 

 

Lag 6                   1-4

 

 

Åge Holst – Tommy Lindskog

13-11, 8-11, 4-11, 7-11

0-1

Helge Tolmark – Kark Arne Karksson

13-15, 10-12, 4-11

0-2

Db

11-9, 11-7, 11-9

1-2

Åge Tolmark -    Karl Arne Karksson

7-11, 10-12, 2-11

1-3

Helge Tolmark - Tommy Lindskog

4-11, 5-11, 5-11

1-4

  

 

Lag 7                 3-2

 

 

Jørgen Friis – Dick Torstensson

6-11, 11-4, 15-13, 6-11, 6-11

0-1

Ole Hebsgaard – Rune Andersson

11-13, 11-8, 11-5, 5-11, 11-2

1-1

Db

11-5, 3-11, 11-6, 11-6

2-1

Jørgen Friis - Rune Andersson

9-11, 11-5, 11-7, 11-7

3-1

Ole Hebsgaard - Dick Torstensson

11-8, 7-11, 8-11, 8-11

3-2

 

 

 

Lag 8                 3-2

 

 

Esther Zivadibovic – Roland Paulsson

9-11, 11-7, 4-11, 16-14, 11-8

1-0

Willy Iversen – Tommy Johansson

11-8, 6-11, 11-4, 11-4

2-0

Db

6-11, 6-11, 11-6, 11-3, 8-11

2-1

Esther Zivadinovic - Tommy Johansson

9-11, 13-15, 11-9, 15-17

2-2

Willy Iversen - Roland Paulsson

11-6, 7-11, 11-5, 11-7

3-2

 

 

 

Lag 9                 5-0

 

 

Jørgen Bengtsson – Hans Larsson

11-4, 11-7, 11-9

1-0

Ole Nielsen – Arne Fredman

11-7, 11-7, 11-3

2-0

Db

6-11, 11-7, 11-4, 11-8

3-0

Jørgen Bengtsson - Arne Fredman

11-3, 7-11, 11-3, 8-11, 11-6

4-0

Ole Nielsen – Hans Larsson

9-11, 11-5, 8-11, 14-12, 12-10

5-0

 

 

 

Lag 10                 2-3

 

 

Jytte Freitag – Sandra Grimm

7-11, 12-10, 12-10, 6-11, 12-10

1-0

Kirsten Marner – Gurli Vittrup

8-11, 5-11, 5-11

1-1

Db

6-11, 2-11, 3-11

2-1

Jytte Freitag – Gurli Vittrup

6-11, 11-5, 11-4, 6-11, 11-1

2-2

Kirsten Marner – Sandra Grimm

3-11, 5-11, 6-11

2-3

 

 

 

Torsdag 19 mars – omgång 3 ( resultat 2-7)

Lag 1                 2-3

 

 

Helge Kocman – Christer Blom

11-6, 11-7, 6-11, 11-2

1-0

Bjarne Coster – Rolf Johansson

7-11, 11-13, 6-11

1-1

Db

11-8, 11-7, 6-11, 5-11, 11-9

2-1

Helge Kocman - Rolf Johansson

8-11, 11-6, 11-6, 9-11, 8-11

2-2

Bjarne Coster -  Christer Blom

o-3

2-3

 

 

 

Lag 2                 4-1

 

 

Krølle – Klas Johansson

11-5, 11-3, 11-3

1-0

Gert Jørgensen – Marita Neidert

3-11, 11-9, 4-11, 11-9, 11-1

2-0

Db

11-6, 9-11, 11-9, 9-11, 9-11

2-1

Krølle – Marita Neidert

11-9, 11-5, 11-9

3-1

Gert Jørgensen – Klas Johansson

11-9, 11-9, 11-9

4-1

 

 

 

Lag 3               3-2

 

 

John B. Hansen – Nils Billing

8-11, 4-11, 6-11

0-1

Vagn Hansen – Kaj Karlsson

vu

1-1

Db

vu

2-1

John B. Hansen – Kaj karlsson

vu

3-1

Vagn Hansen – Nils Billing

8-11, 6-11, 7-11

3-2

 

 

 

Lag 4                 2-3

 

 

Åge Holst – Lars Gustafsson

3-11, 8-11, 8-11

0-1

Jørgen Jensen – Christina Lindskog

4-11, 5-11, 11-6, 11-8 (?)

0-2

Db

11-6, 6-11, 11-3, 11-8

1-2

Åge Holst - Christina Lindskog

11-9, 7-11, 11-8, 8-11, 11-9

2-2

Jørgen Jensen - Lars Gustafsson

11-4, 5-11, 11-3 (?)

2-3

 

 

 

Lag 5                 0-5

 

 

Torben Reiff – Karl Arne Karlsson

5-11, 11-6, 4-11, 11-9, 5-11

0-1

Ole Jacobsen – Hans Åke Benjaminsson

9-11, 2-11, 6-11

0-2

Db

7-11, 4-11, 6-11

0-3

Torben Reiff - Hans Åke Benjaminsson

7-11, 11-7, 11-8, 6-11, 7-11

0-4

Ole Jacobsen - Karl Arne Karlsson

5-11, 7-11, 8-11

0-5

 

 

 

Lag 6                 1-4

 

 

Sandra Grimm – Thore Andersson

7-11, 11-6, 5-11, 9-11

0-1

Helge Tolmark – Dick Torstensson

5-11, 5-11, 7-11

0-2

Db

4-11, 6-11, 11-3, 11-9, 11-8

1-2

Sandra Grimm – Dick Torstensson

6-11, 11-7, 4-11, 9-11

1-3

Helge Tolmark - Thore Andersson

11-13, 5-11, 5-11

1-4

 

 

 

 

 

Lag 7                 2-3

 

 

Ole Hebsgaard – Tommy Lindskog

4-11, 4-11, 7-11

0-1

Ole Nielsen – Hans Larsson

11-7, 11-3, 9-11, 11-9

1-1

Db

9-11, 9-11, 11-5, 5-11

1-2

Ole Hebsgaard – Hans Larsson

11-4, 11-7, 11-6

2-2

Ole Nielsen – Tommy Lindskog

3-11, 7-11, 4-11

2-3

 

 

 

Lag 8                0-5

 

 

Jytte Freitag – Ronald Paulsson

2-11, 8-11, 5-11

0-1

Gurli Vittrup – Rune Andersson

9-11, 8-11, 5-11

0-2

Db

5-11, 5-11, 10-12

0-3

Jytte Freitag – Rune Andersson

10-12, 8-11, 8-11

0-4

Gurli Vittrup – Roland Paulsson

10-12, 7-11, 4-11

0-5

 

 

 

Lag 9                2-3

 

 

Jørgen Friis – Tommy Johansson

11-7, 9-11, 13-11, 12-14

0-1

Kirsten Marner – Arne Fredman

11-9, 9-11, 11-9, 2-11, 11-8

1-1

Db

11-6, 8-11, 9-11, 11-8, 11-13

1-2

Jørgen Friis – Arne Fredman

11-4, 11-0, 11-7

2-2

Kirsten Marner - Tommy Johansson

3-11, 6-11, 5-11

2-3

 

 

 

Den 1. Kamp var kun på 4 sæt og blev faktisk   aldrig spillet færdig. Men kun de første 4 sæt. Alligevel ført som sejr til   Falkenberg i kampskema. Misforståelse.

2,5-2,5

 

 

 

Lag 10                4-1

 

 

Willy Iversen – Jørgen Bengtsson

12-10, 11-4, 15-13

1-0

Esther Zivadinovic – Jan Cyano

16-14, 11-7, 11-2

2-0

Db

11-3, 7-11, 14-12, 11-7

3-0

Willy Iversen – Jan Cyano

11-5, 11-6, 11-6

4-0

Esther Zivadinovic – Jørgen Bengtsson

10-12, 5-11, 9-11

4-1

Udskriv E-mail