Stævner 60+

Stævner efterår 2019

Efterårets stævner kan findes på www.BAT60.dk hjemmesiden sammen med andre nyttige oplysninger.

Udskriv Email

Kalender 2017 for Senior 60+

 

Kalender 2017 for 60+      
         
Ugedag Dato Sted Arrangør  
man fleste mandage Træning for tøseholdet BB  
fre fleste fredage  Træning Hold1 og Hold 2 BB  
ons 22.02.2017 Singlestævne Amager DGI  
man 27.02.2017 Tøseholdet besøger Kalundborg BB  
man 13.03.2017 Doublestævne i Hillerød DGI  
ons 15.03.2017 2-mandsturnering  2. runde, A- , B- og C-række BB  
ons/tor 22.-23.03.2017 Besøg af Falkenberg BTK BB/DGI  
tir 04.04.2017 Klubmesterskaber i Senior 60+ BB  
tors 27.04.2017 Singlestævne i Gladsaxe, A- og B-række DGI  
fre 28.04.2017 Singlestævne i Gladsaxe, C- og D-række DGI  
         

Udskriv Email

Doublestævne for 60+ Amager

Amagerhallen, Løjtegårdsvej 64, 2770 Kastrup

Det koster 90 kr. pr. person at deltage og for det får du ud over dine kampe –

morgenbrød og en let frokost.

Stævnet på Amager udbydes som rent doublestævne og man skal derfor huske

at tilmelde sig selv og sin makker...

Man kan tilmelde sig i A,B,C og D række.

Med 2 spillere fra forskellig række tilmelder man sig den øverste

Tilmelding senest d. 15. sep. via link: www.dgi.dk/201421204202  eller på mail til

Gert Jørgensen: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.. Tlf.: 27355455

Bemærk: Har du et afbud i sidste øjeblik, må du meget gerne ringe, så vi kan nå

at ændre i sidste øjeblik

HUSK at tilmelde jer første 60+ stævne i Bordtennis på Amager.

Hvis I gerne vil være med, men mangler en makker, skal I blot skrive det i ”makkerfeltet” så sætter vi jer sammen på dagen J
”Makkerfeltet” er det felt i tilmeldingen, hvor I skal skrive navnet på den makker i spiller med eller skriv ”Søger makker”

 

Udskriv Email

Klubmesterskaber i Senior 60+

 Klubmestre i BB 60+  
A-rk. Navn B-rk. Navn  
2002 Ib Andersen 2002 Liddy Frost  
2003 Arne Holm 2003 Liddy Frost  
2010 Raffaele Zivadinovic 2010 Jan Cyano  
2011 Raffaele Zivadinovic 2011 Ivan Nielsen  
2012 Gert Jørgensen 2012 Ole H. Nielsen  
2013 Gert Jørgensen 2013 Jørn Pedersen  
2015 Gert Jørgensen 2015 Jørgen Bengtson  
2016 Bjarne Coster 2016 Preben H. Hansen  
         
C-rk. Navn D-rk. Navn  
2002 Martin Berkowitz      
2003 John Frost      
2010 Arne Johannesen      
2011 Aage Nielsen      
2012 Erling Kofoed      
2013 Ole Dons      
2015 Anna Lisa Damm 2015 Marianne Lamberth  
2016 Ulf Nordlund 2016 Knud Frederiksen  
         

 

 

Udskriv Email

BB´s 2-mandsholdturnering 2012 - 2013

Resultatet efter alle 4 runder

 

A-rækken

Navne

 

Kampe

Vundne

Tabte

Score

Point

Plac.

 

Ballerup 01

Erling - Jens

 

4

3

1

14 - 6

3

2

   

Ballerup 02

Erland - Helge

 

4

3

1

10 - 8

3

3

 

Ballerup 03

Aage - Per

 

4

2

2

13 - 7

2

4

 

Brønshøj 11

Torben - Jørgen

 

4

1

3

6 - 14

1

6

 

Brønshøj 12

Krølle - Bjarne

 

4

4

0

18 - 2

4

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hvidovre 21

Jørgen - Birger

 

4

1

3

5 - 15

1

8

 

Hvidovre 22

Frank - Bruno

 

4

1

3

8 - 17

1

7

 

AIF 31

Tom - Ib

 

4

1

3

8 - 12

1

5

 
 

 

 

B-rækken

Navne

 

Kampe

Vundne

Tabte

Score

Point

Plac.

 

Ballerup 04

Jørgen - John

 

4

4

0

18 - 2

4

1

 

Ballerup 05

Jytte - John

 

4

2

2

11 - 9

2

6

 

Ballerup 06

Sandra - Keld

 

4

2

2

14 - 6

2

5

 

Ballerup 07

Erik - Finn

 

4

0

4

5 - 15

0

13

 

Ballerup 08

Jack - Jørgen

 

4

1

3

7 - 13

1

9,10

 

Brønshøj 14

Malle - Dick

 

4

1

3

5 - 15

1

12

 

Brønshøj 15

Aage - Ole

 

4

1

3

6 - 14

1

11

 

Brønshøj 16

Jørgen  - Finn

 

4

1

3

7 - 13

1

9,10

 

Brønshøj 17

Jan - Ole

 

4

2

2

8 - 12

2

7

 

Hvidovre 23

Kurt - Carsten

 

4

2

2

11 - 19

2

8

 

AIF 32

Aksel - Bjarne

 

4

3

1

12 - 8

3

3,4

 

AIF 33

Freddy - John

 

4

3

1

13 - 7

3

2

 

AIF 34

Finn - Jan

 

4

3

1

12 - 8

3

3,4

 

AIF 35

Keld - Annelise

 

4

3

1

14 - 6

3

B og C-rk.

 
 

C-rækken

Navne

 

Kampe

Vundne

Tabte

Score

Point

Plac.

 

Brønshøj 18

John - Erling

 

4

2

2

8 - 12

2

3

 

Brønshøj 19

Tommy - Kirsten

 

4

2

2

10 - 10

2

2

 

Brønshøj 20

Lasse - Knud

 

2

1

1

4 - 6

1

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brønshøj 20

Lasse - Knud

 

4

2

2

10 - 10

2

1

 

AIF 36

Niels - Helge

 

4

0

4

7 - 13

0

4

 

© FL 2013

Rettet den 4. marts 2013

   
 

                                                        

     

 

Udskriv Email

  • 1
  • 2